Jak se starat o srst

Každého psa se srstí delší než jsou dva centimetry, je nutné pravidelně pročesávat. Při pročesávání totiž hned na počátku zachytíte všechna možná kožní onemocnění i napadení parazity. Následná léčba tak bude mnohem snadnější a kratší.

Každého psa je vhodné také čas od času vykoupat. A kdy s tím začít? Panuje všeobecně rozšířený názor, že malé štěně se koupat nesmí, nejméně do půl roku. Nikdo sice neví proč, ale snad každý to dodržuje - i za cenu soužití se značně zapáchajícím tvorečkem. Štěně můžete vykoupat v jakémkoliv věku, jenom musíte dát pozor, aby následně neprostydlo a voda se mu nedostala do očí nebo do uší.

Dospělého psa koupejte podle potřeby. Starší psi vyžadují koupel častěji, neboť se jim více mastí srst. Bytové psy stačí koupat 4-6x ročně, venkovní 1-2x ročně.

!!!

Ke koupání používejte pouze psí šampóny. Vyvarujete se tak možné kožní reakci. Srst důkladně namočte, naneste předem rozředěný šampón a důkladně napěňte. Hlavu si nechte až nakonec a nenanášejte šampón kolem očí a tlamy. Při oplachování šampónu hlavu zakloňte, aby pěna nenatekla do očí. Uši můžete chránit vatovými tampóny.
První koupání musí být šetrné a pokud možno příjemné. Místo sprchy štěně raději polévejte, místo fénu důkladně vytřete a nechte proschnout. U bázlivých štěňat nechte hlavu napoprvé být.

Po koupeli vytřete oči ophtalem. Uši je vhodné vykapat čistícími kapkami a jemně promnout. Nepoužívejte vatové tyčinky, přebytečné kapky včetně špíny a zatoulané vody z koupele pes bez problémů vytřese.

Koupejte po důkladném vyvenčení, pokud možno večer. Přes noc většina psů proschne. I při fénování se drží vlhkost v srsti několik hodin. Psa, který není dokonale suchý, v zimě jenom rychle vyvenčete a spěchejte domů.

 

© Tyto články byly převzaty z webových stránek www.mujvet.cz a jeho zveřejnění podléhá
písemnému souhlasu paní MVDr. Renaty Popelářové.©

!!! Další šíření tohoto článku je možné pouze se souhlasem paní doktorky!!!

Tímto bych chtěla paní doktorce poděkovat za souhlas se zveřejněním jejího článku.

blue paws free cliparts that you can download to computer and 8190742

Prostor pro reklamu

10423745 1507515966153563 3856044734932777331 n   logopes    logobadymale    marp2

  logonemnozime   logovrch  logoKattty  

Kontakt

Michaela Badalová, DiS.
Severovýchod 640/47, 789 01 Zábřeh

tel:       +420 774 640 756
email:   Samoyed@diamondsnow.cz  

web:    www.diamondsnow.cz