Vybavení domácí lékárničky


aneb Co mít doma, když máme pejska

Téměř každý má doma krabici, kde uchovává teploměr, náplasti, acylpyrin a nevypotřebované léky. Podobnou krabici byste měli založit svému psovi. A co by v ní mělo být.

Oční kapky

Vhodný je Ophtalmoseptonex®, který má dezinfekční účinky. Seženete v lékárně.

Kapky na čištění uší

Obstarejte si kapky, které ucho nejenom čistí, ale dokáží je i v počátkách nějakého podráždění zklidnit. Seženete v psím salonu, lékárně nebo v ordinaci veterináře.

Dezinfekce

Nejvhodnější je Betadine®, požádejte svého veterinárního lékaře, aby vám dal trochu koncentrovaného roztoku, který doma naředíte. K tomu mějte po ruce několik vatových tyčinek pro nanášení roztoku na ránu. Dezinfekčním sprejům se raději vyhněte, pro zvířata je jejich zvuk děsivý.

Ochranný límec

Včasné nasazení límce v případě okusování nebo olizování kůže zabrání větším škodám. K dispozici je široká škála velikostí, musíte znát obvod krku zvířete. Seženete ve veterinární ordinaci.

Dezinfekční šampon

Budete ho potřebovat pro základní ošetření při prvních příznacích kožního onemocnění. Kůži a srst vyčistí a vydezinfikuje. Seženete v psím salonu nebo veterinární ordinaci.

Antiparazitární šampon

Je to první pomoc při podezření, že se na vašeho pejska zatoulal nějaký parazit. Seženete v psím salonu, prodejnách chovatelských potřeb nebo veterinární ordinaci.

Ichtamolová mast

Využijete ji při ošetření pokousaného či jinak poraněného místa, pokud předpokládáte, že je přítomna infekce. Velmi dobrá je v případě počínajících kožních a podkožních zánětů včetně otoku análních žlázek. Nemá vedlejší účinky. Seženete v lékárně nebo veterinární ordinaci.

Živočišné uhlí a peroxid vodíku

Jde o první pomoc v případě otravy. Seženete v lékárně. Pozn. Peroxid vodíku je dobrý i v případě zabarvení bílých psů od krve – odstraní skvrny a srst je opět bílá.

Heřmánek nebo řepík

Odvary z těchto bylin jsou výborné pro hojení ran. Seženete v lékárně.

Vhodné nůžky nebo malý holicí strojek

Odstranění srsti je nezbytné při všech kožních onemocněních nebo poraněních. Seženete v psím salonu nebo v běžném obchodě s potřebami pro domácnost.

Gáza nebo vyžehlené plátno, obvaz, náplast bez polštářku

Potřebujete pro případ úrazu nebo krvácení. Seženete v lékárně.

Teploměr

Nejvhodnější je dětský digitální teploměr s pryžovým koncem. Seženete v lékárně.

Injekční stříkačka ve více velikostech (žádné jehly!!)

Oceníte ji, když potřebujete zvíře uměle napájet nebo podat léky do tlamy. Seženete v ordinaci veterináře nebo v lékárně.

Kontakt na 2 – 3 veterinární lékaře v dojezdové vzdálenosti do 10-15 minut a na nejbližší non-stop pohotovost

Pokud dojde k náhlé příhodě, podle zákonů schválnosti bude váš veterinární lékař pryč a nepůjde internet. Je dobré mít v takovém případě v záloze další možnosti, abyste zbytečně neztráceli čas. Doporučuji sehnat si také kontakt na veterinární ordinaci v místě vaší dovolené. Najdete v telefonním seznamu nebo na internetu.

 

© Tento článek byl čerpán z knihy „Domácí zvěrolékař pro majitele a chovatele psů a koček“ a jeho zveřejnění podléhá písemnému souhlasu nakladatelství GRADA ©

!!! Další šíření tohoto článku je možné pouze se souhlasem nakladatelství!!!

Tímto bych chtěla moc poděkovat za souhlas se zveřejněním.

blue paws free cliparts that you can download to computer and 8190742

Prostor pro reklamu

10423745 1507515966153563 3856044734932777331 n   logopes    logobadymale    marp2

  logonemnozime   logovrch  logoKattty  

Kontakt

Michaela Badalová, DiS.
Severovýchod 640/47, 789 01 Zábřeh

tel:       +420 774 640 756
email:   Samoyed@diamondsnow.cz  

web:    www.diamondsnow.cz